NIEDOS BAIDARĖS

Geriausios vandens pramogos

BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Susitarus baidarės atvežamos į maršruto pradžią ir pasiimamos žygiui pasibaigus, taip pat galimas daiktų pervežimas. Savo transportą saugiai paliksite pas mus sodyboje Nieda.
Maros upė. Baidarių maršrutas

Maros upės maršrutas

20 km

Plaukdami baidarėmis Maros upe (lenkiškai Marycha, baltarusiškai Марыха) Jūs plauksite visu maršrutu tarp Lietuvos ir Lenkijos sienos, o maršrutą baigsite ties trečios valstybės – Baltarusijos riba, kur susikerta visos trys valstybinės sienos. Maršrutas trunka maždaug apie 20 km.

Maros upė – tai visai civilizacijos nepaliesta upė. Tėkmė greita, plaukimas smagus, gana nedaug užuovartų, o upės pabaigoje stebėkite užrašus, nes netoliese jau Baltarusijos siena, o baltarusių pasieniečiai juokauti nemėgsta. Taip pat būtinas asmens dokumentas.

Plaukdami baidarėmis Baltąją Ančia Jūs išvysite daug gražių vaizdų. Tik pradėję plaukti pamatysite Jezdo kaimą. Toliau  miškų apsuptyje priplauksite  ir patį Kapčiamiestį. Miestelis yra įsikūręs XVI a. pradžioje Baltosios Ančios ir Niedos upių santakoje.

Paplaukus dar valandėlę į priekį , išvysite senovės gyvenvietę  vadinamą Pinčiaragiu, arba  vietinių gyventojų vadinama Palangėle. Tai akmens amžiaus gyvenvietė, kurioje yra įruoštos dvi prieplaukos sustoti turistams ir pasigrožėti nuostabiu vaizdu.

Pasigrožėjus Pinčiaragio vaizdais, bei pasiilsėjus  plaukdami baidarėmis toliau išvysite Macevičių kaimą nuo kur ir prasideda Baltosios Ančios vandens užtvanka. Paplaukus užtvanka apie 3 h.  išvysite Baltosios Ančios hidroelektrinę.

Persinešus baidares per elektrinės užtvanka Jūsų laukia ekstremalus maršrutas iki pačio Nemuno, kur ir pasibaigia plaukimo trasa. Į Nemuną įplaukti negalima, nes tai Lietuvos Respublikos valstybės siena su Baltarusijos respublika.

Plaukimas baidarėmis Baltąja Ančia kupinas įvairių įspūdžių ir linksmų nuotykių!

Baltosios Ančios upė. Baidarių maršrutas

Baltosios Ančios upės maršrutas

30 km
Zapsės upė. Baidarių maršrutas

Zapsės upės maršrutas

25 km

Zapsė – upė pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone, tekanti tarp Zapsio ir Veisiejo ežerų. Upelis siauras, negilus, srovė nestipri. Puikiai tinka plaukti baidarėmis su mažais vaikais. Kai kur tenka praplaukti pro vamzdžius einančius per kelią. Maršruto pabaigoje yra netoli Paveisininkų piliakalnis. Šis maršrutas trunka maždaug apie 25 km. Tad šis baidarių maršrutas puikiai tinka šeimoms su vaikais pasigrožėti Dzūkijos apylinkėmis ir gamta.

KONTAKTAI

Skambinkite arba rašykite mums ir mes atsakysime dienos eigoje. Taip pat galite rasti apie pačią sodybą informacijos Kaimo turizmo sodybos Nieda tinklalapyje ar Facebook paskyroje.

Niedos g. 6, Kapčiamiestis, Lazdijų rajonas
8-(615)25985, 8-(682)20006
https://www.facebook.com/sodybanieda/
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Prašome įvesti atsakymą į laukelį žemiau: 20 - 8 = ?
Enter the equation result to proceed
Meniu